• autor: Shizzy, 2014-03-30 20:19

PIAST NOWOSIELCE - Żuraw Żurawiczki 2-0 (1-0)

Bramki: Łukasz Kowal 3', samobójcza 54'

Skład: Kowalik P, Kalamarz R., Paszczak J., Motyka K., Cząstka M., Mroszczyk S., Paluch K., Kojder Ł., Machniak F. (68' Kalamarz K.), Kowal M. (75' Maruszak P.), Kowal Ł.

Dzisiaj tj. 30 Marca nasza drużyna zainaugurowała długo wyczekiwaną zarówno przez kibiców jak i samych piłkarzy rundę wiosenną. Wspomniana inauguracja wypadła bardzo dobrze. Piast na własnym boisku pokonał Żuraw Żurawiczki 2-0 i tym samym zrewanżował się za porażkę w nazwijmy to "dziwnych" warunkach jaką Nowosielczanie ponieśli w pierwszej kolejce w Żurawiczkach. Mecz rozgrywany był na trudnym, grząskim boisku przy udziale licznie zgromadzonej publiczności, która wypełniła niemal całe trybuny (mieszczące 216 osób). Spotkanie obfitowało w sporo ciekawych sytuacji, zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Jedynym minusem mogła być praca Pana Sędziego, który ewidentnie nie osiągnął jeszcze pełnej dyspozycji po zimowej przerwie, myląc się zarówno w jedną jak i drugą stronę i pozostawił po sobie sporo kontrowersyjnych decyzji (w szczególności jeśli chodziło o "spalone" i żółte kartki) z którym zarówno ja, jak i kibice obu drużyn nie do końca potrafili się zgodzić.

Nasza "jedenastka" wybiegła bardzo zmotywowana i żadna rewanżu za porażkę w pierwszym spotkaniu tych drużyn. Gospodarze bardzo szybko dopięli swego i już w 4 minucie spotkanie wyszli na prowadzenie po bramce Łukasza Kowala. Bo trafieniu Piast nie usiadł na laurach i konsekwentnie starał się zdobyć kolejne bramki, niestety brakowało skuteczności lub przeszkadzał w tym sędzia odgwizdując nie zawsze słusznie pozycje spalone. Najlepszą okazję zmarnował strzelec pierwszego gola Łukasz, który po dokładnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzył piłkę z 7m lecz tuż obok lewego słupka bramki rywali. Piast stworzył sobie jeszcze kilka dogodnych sytuacji za sprawą Fabiana Machniak czy Mateusza Kowala jednak pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Nowosielcec. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, Piast atakował, stwarzał sytuację aż w końcu w 54 minucie objął dwubramkowe prowadzenie po samobójczym trafienie jednego z obrońców gości. Z takiego obrotu sprawy gospodarze byli jak najbardziej zadowoleniu i w pełni kontrolowali przebieg meczu, konsekwentnie wybijając gości z uderzenia i kontrując. Jeden z takich kontrataków mógł się zakończyć bramką, gdy ładną trójkową akcję przeprowadzili Łukasz Kojder, Kamil Paluch i Łukasz Kowal wymieniając kilka podań i po zagraniu przez "Lukiego" prostopadłej piłki nad obrońcami do Łuaksza Kowala powinna paść bramka, jednak piłka po przyjęciu tego drugiego odbiła się od nierówności myląc zarówno przyjmującego jak i bramkarza Żurawiczek i minęła słupek o kilka centymetrów.
Podsumowując... mecz trzeba zaliczyć do udanych, w naszej drużynie nie było dzisiaj słabego punktu, wszyscy zasługują na gratulację i słowa uznania za trud jaki włożyli w to spotkanie, które wbrew pozorom nie należało do łatwych. Jeśli nasi chłopcy podobną postawę zaprezentują w następnym meczu w Gaci, o wynik nie powinniśmy się obawiać.

Jak padły bramki:

1-0 długie krzyżowe podanie Janusza Paszczaka do Sławomira Mroszczyka. Ten idealnie zgasił piłkę, zakręcił obrońcą gości i posłał piłkę wzdłuż linii bramkowej do nadbiegającego Łuaksza Kowala, który z najbliższej odległości umieścił ją w siatce!
2-0 obrońca gości próbując wybić piłkę z przed własnej szesnastki został zablokowany przez Łukasza Kowala, który po rykoszecie podał głową do Mateusza Kowala, ten również główkując zgrał ją ponownie do Łukasza, w trakcie składania się do strzału przez naszego napastnika, drugi z obrońców Żurawia próbował interweniować i wybić piłkę, jednak zrobił to na tyle niefortunnie, że posłał ją do własnej siatki.