Historia klubu

Drużyna piłki nożnej „Piast” powstała w 1992r. Jej prezesem był wtedy Witold Wojciechowski, a skarbnikiem Wojciech Bednarz. Zespół podjął rywalizację w klasie B w grupie przeworskiej. Pierwszy mecz wygrał z LZS Iskra Kisielów i po rundzie jesiennej i po rundzie jesiennej był czwarty, a na koniec sezonu 1993/1994 zdobył pierwsze miejsce i awansował do klasy A.

W 1995 r. drużyna zajęła 5 miejsce, a najlepszym sezonem był 1996/1997. Imponujące osiągnięcia (20 zwycięstw, 2 remisy, ani jednej porażki) i awans do VI ligi był zasługą nie tylko piłkarzy, ale także opiekuna i trenera zespołu Jana Kruka. Efektowne były zwycięstwa nad drużynami z Maćkówki (11:0), Tryńczy, Gorzyc, Rożniatowa ( wszystkie po 8:0), Hawłowic (7:0). Drużyna zdobyła 122 bramki, tracąc tylko 24. Najwięcej bramek zdobyli: Janusz Wołowiec (32),  Albert Wołowiec (20), Witold Rączka (19), Mariusz Curzytek (12),  Marcin Pacuła (11), Tomasz Mach (9), Mariusz Kalamarz (6), Dariusz Curzytek (3), Damian Markowski (3), Wojciech Markowski (2). Niektórzy zawodnicy tego zespołu grali później w klubach III ligi (Janusz Wołowiec i Marcin Pacuła w Kamaxie Kańczuga, Stali Rzeszów, Siarce Tarnobrzeg), a nawet II ligi (Marcin Pacuła w Tłokach Gorzyce).

Niestety początek III tysiąclecia nie był najpomyślniejszy dla zespołu, który w sezonie 2002/2003 zajął ostatnie miejsce w klasie A i spadł do niższej klasy rzgrywkowej.

W 2005 roku rolę prezesa przejął Wojciech Bednarz. W sezonie 2005/2006 drużyna „Piasta” zajęła 2. miejsce w klasie B (za Urzejowicami) i awansowała znowu do klasy A. W sezonie 2006/2007 trudniej było o sukcesy, należało raczej walczyć o utrzymanie w tej klasie rozgrywkowej i podnieść umiejętności. Po zakończeniu rozgrywek drużyna wywalczyła szóste miejsce, uzyskując 37 pkt. (stosunek bramek 46:43) Od tego sezonu drużyna występuje w rozgrywkach klasy A. W 2008 roku na dawnych folwarcznych łąkach (naprzeciwko Złotej Góry) powstało nowe boisko, później została dobudowana szatnia oraz trybuny.